Gdy okazuje się, ze samochód, który kupiliśmy  ma wady – Wzór oświadczenia dotyczący obniżenia ceny

W ostatnim czasie pojazdy używane stały się wręcz dobrem luksusowym. Niestety nierzadko auto, które zakupiliśmy okazuje się po jakimś czasie nie do końca tym co kupiliśmy i zawiera szereg wad, które wyniknęły w toku użytkowania.

Wówczas możemy podjąć decyzje o dostąpieniu od umowy lub zażądać obniżenia ceny- w zależności od tego ,czy rzeczone wady maja charakter istotny, czy nie. po

W niniejszym artykule zaprezentujemy Państwu wzór oświadczenia żądającego obniżenia ceny– wzór pochodzący od prawników z Naszej Kancelarii.

Oczywiście jak to wzór jest on absolutnie poglądowy i nie stanowi on właściwego rozwiązania każdej sytuacji, więc zanim się Szanowny Czytelniku zdecydujesz na jego wykorzystanie, na pewno byłoby zasadnym abyś skontaktował się z adwokatem, czy radcą prawnym w celu omówienia twojego sytuacji prawnej.  Nie koniecznie bowiem obniżenie ceny będzie właściwym krokiem, być może warto rozważyć odstąpienie od umowy. Oczywiście wszystkie dane są zmodyfikowane.

Joanna Janiak – Prawnik w Wrześni

WZÓR
Września, dnia 22 marca 2022 r.

                                                                            Szanowny Pan

                                                                            Jan Wrzesiński

Ul. Dzieci Wrzesińskich 4

Września

                                      WEZWANIE DO OBNIŻENIA CENY

Działając w imieniu p. Jana Kowalskiego, w powołaniu na załączone pełnomocnictwo, oświadczam, iż w związku ze zgłaszanymi Panu wadami samochodu marki Suzuki Vitara (rok produkcji 1999, nr VIN JSPOTA01C00562847, nr rej. PWR08HM), wzywam Pana do obniżenia ceny uiszczonej za opisany powyżej pojazd  o kwotę 4.000 zł.

Uzasadniając żądanie mojego Klienta wskazuję, iż zgłaszane Panu wady samochodu zostały potwierdzone opinią rzeczoznawcy samochodowego z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Motoryzacji, Ruchu Drogowego, Maszyn i Urządzeń, który stwierdził znaczne odkształcenie ramy nośnej oraz przemieszczenie punktu mocowania zawieszenia koła przedniego lewego, a także wcześniejszą nieprofesjonalną przeróbkę/naprawę tych elementów. Zdaniem rzeczoznawcy uszkodzenia te stanowią istotną wadę samochodu i czynią go niezdatnym do dalszej eksploatacji.

W związku z powyższym wzywam Pana do niezwłocznej zapłaty na rzecz mojego Klienta kwoty 4.000 zł tytułem obniżenia ceny, w terminie nie dłuższym niż do dnia 4 maja 2022 r.

Załączniki:

– pełnomocnictwo

Potrzebujesz porady prawnej?

Zaufaj Kancelarii i pozwól sobie pomóc lub doradzić!

Skontaktuj się z Kancelarią już dziś!